HAKAN ORHUN

YÖNETİM KURULU BAŞKANI


Hakan Orhun 1971 Yılında doğmuştur. Eskişehir Anadolu Lisesi ve Ankara Fen Lisesindeki eğitiminden sonra Boğaziçi Üniversitesinde Makine Mühendisliği derecesi almıştır. Meslek hayatına, Boğaziçi Yazılım’da CAD-CAM mühendisi olarak başlamıştır.

Sonrasında Arçelik’te ürün geliştirme mühendisi ve laboratuarlar koordinatörü görevlerini üstlenmiştir. 4 adet patent sahibidir. Teknosa’nın kuruluş aşamasıyla beraber sırasıyla Pilsa, Teknosa müşteri hizmetleri, e-ticaret, kurumsal satış departmanlarını kurmuş ve yönetmiştir. Akabinde çoklu kategori e-ticareti alanında faaliyet gösteren bir Sabancı şirketi olan Kliksa’yı kurmuş ve yönetmiştir. Aynı zamanda Türkiye’nin elektronik ticaret alanında tüm şirketlerinin oluşturduğu Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği başkanlığını 7 yıl yürütmüştür.

Türkiye ve ABD’de elektronik ticaret, reorganizasyon, e-dönüşüm, vb alanlarda bir çok şirkete yönetim danışmanlıkları yapan Hakan Orhun, 16 Mart 2020 itibariyle Metro İstanbul’a Kurumsal İletişim ve Müşteri Hizmetleri Müdürü olarak katılmıştır. 01.09.2020 tarihinde İşletmelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak 1 yıl görev yapan Orhun,  15.10.2021 tarihinde İSPARK A.Ş’ne Genel Müdür olarak atanmıştır. Evli, ve 2 çocuk babası olan Hakan Orhun, iyi derecede İngilizce bilmektedir.